O nás

9T6A2145Mateřská škola Uherský Ostroh se nachází na konci sídliště, uprostřed zahrad a polí. Škola je ve velmi klidném prostředí, odkloněna od dopravního ruchu. Provoz mateřské školy byl zahájen 29. 1. 1984. V roce 2013 se uskutečnila v mateřské škole velká rekonstrukce. Fasáda budovy školy se v této době dočkala nového "kabátku" v barvách jednotlivých tříd, uprostřed budovy se rozprostřelo velké logo mateřské školy a u každého vstupu všechny příchozí uvítali usměvaví andělíčci.

Rozsáhlá, pavilónová, dvojpodlažní budova má dva vchody a celkem 4 třídy. Zadní, hospodářský pavilon, je složen z kuchyně, z kotelny a bytu. V levém pavilonu v přízemí se nachází Modrá třída a v prvním poschodí třída Oranžová (speciální - logopedická) a logopedická pracovna. V pravém pavilonu dole v přízemí je třída Žlutá a nahoře v prvním poschodí se nachází třída Zelená s ředitelnou. Pavilony jsou spojeny středovou chodbou, která spojuje i zadní část budovy. Oba hlavní vstupy do mateřské školy jsou zabezpečeny bezpečnostním vstupním systémem, který kontroluje průchod neoprávněných osob. 

Budova mateřské školy se nachází uprostřed školní zahrady. Přední strana nabízí pohled na sídliště a zástavbu domů. Zadní strana je obklopena zemědělskými políčky a mateřskou školu obtéká  potok Okluky. Celá škola i se školní zahradou je bezpečně uzavřena oplocením. Pohled z oken mateřské školy nabízí panoramata pohoří Chřibů i s jeho dominantou hradem Buchlovem. Školní zahrada poskytuje dětem prostor k rozvoji na velkých pískovištích, průlezkách, pružinových houpačkách, skluzavkách a přírodních zákoutích.  Uměle vytvořený kopec v zadní části zahrady je místem pro mnoho herních aktivit v létě i v zimě.

Předškolní vzdělávání dětem poskytuje osm pedagogických pracovníků a asistent pedagoga. Provozní činnosti zajišťují paní kuchařky, paní uklízečky a pan údržbář. Na školní kuchyni bedlivě dohlíží vedoucí školní jídelny. Všichni zaměstnaci se snaží vytvářet příjemné a podnětné prostředí pro zdravý a štatný rozvoj předškolních dětí v našem krásném městě.